REKLAMA
Znaleziono 1705 wyników
Lublin:  Turck wybuduje pierwszą fabrykę w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Lublin: Turck wybuduje pierwszą fabrykę w Polsce
Turck, globalny partner w dziedzinie rozwiązań dla automatyki przemysłowej, uruchomi pierwszy zakład...
Pod Wrocławiem powstanie nowa, wielka inwestycja Panattoniartykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem powstanie nowa, wielka inwestycja Panattoni
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie znów inwestuje na Dolnym Śląsku. Dewelo...
Toyota uruchomiła w Polsce produkcję napędów hybrydowych piątej generacjiartykuł
Pokaż artykuł
Toyota uruchomiła w Polsce produkcję napędów hybrydowych piątej generacji
Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) rozpoczęła w Wałbrzychu na Dolnym Śląsku produkcję elektrycznych przekładni hybrydowych piątej generacji przeznaczonych do Toyoty Corolli. Nowe przekładnie zastąpią produkowane od 2018 roku napędy czwartej generacji. Polska to jedyny kraj w Europie, w którym Toyota wytwarza elektryczne przekładnie hybrydowe.
Volvo Buses zamyka fabrykę autobusów we Wrocławiu. Jej hale produkcyjne przejmie nowy inwestorartykuł
Pokaż artykuł
Volvo Buses zamyka fabrykę autobusów we Wrocławiu. Jej hale produkcyjne przejmie nowy inwestor
Jeden z największych pracodawców w stolicy Dolnego Śląska – szwedzka firma Volvo Buses zamknie swoją fabrykę autobusów we Wrocławiu. Zakład produkcyjny zlokalizowany na wrocławskich Swojczycach będzie działać tylko do początku 2024 roku.
E.Wedel kończy w Warszawie największą inwestycję w swojej historii [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
E.Wedel kończy w Warszawie największą inwestycję w swojej historii [ZDJĘCIA]
W warszawskiej dzielnicy Praga-Południe, przy ul. Zamoyskiego 28/30 dobiega końca rozbudowa fabryki czekolady i słodyczy Lotte Wedel. Inwestycja będzie droższa niż pierwotnie zakładano i ze względu na zwiększenie zakresu prac. Tuż obok Fabryki Czekolady E.Wedel w Warszawie, w której produkowane są kultowe słodycze, powstaje wyjątkowa przestrzeń.
W woj. łódzkim planowana jest budowa fabryki amunicji 155 mmartykuł
Pokaż artykuł
W woj. łódzkim planowana jest budowa fabryki amunicji 155 mm
W województwie łódzkim powstanie fabryka amunicji 155 mm. Największy polski prywatny producent amunicji Grupa Niewiadów planuje budowę nowej fabryki na terenie zakładów w Niewiadowie (gmina Ujazd, powiat tomaszowski). Produkcja ma się rozpocząć w ciągu dwóch lat i docelowo wynosić 180 tys. pocisków 155 mm rocznie.
Premier Tusk zapowiada gigantyczną inwestycję pod Wrocławiem - fabrykę półprzewodników tajwańskiego koncernu Foxconnartykuł
Pokaż artykuł
Premier Tusk zapowiada gigantyczną inwestycję pod Wrocławiem - fabrykę półprzewodników tajwańskiego koncernu Foxconn
Nadchodzi geopolityczny i technologiczny przełom, który ostatecznie ugruntuje pozycję Polski jako kluczowego gracza na globalnej mapie nowoczesnego przemysłu. Premier Donald Tusk oficjalnie ogłosił sformowanie strategicznego sojuszu z tajwańskim gigantem Foxconn. W ramach tej bezprecedensowej kooperacji na Dolnym Śląsku powstanie ultranowoczesna fabryka półprzewodników, która zagospodaruje strategiczne tereny po niedoszłej inwestycji amerykańskiego Intela.
Warszawa z najbardziej różnorodną ofertą mieszkaniowąartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa z najbardziej różnorodną ofertą mieszkaniową
Na warszawskim rynku dobrze sprzedają się, zarówno mieszkania ekonomiczne, jak i najdroższe w kraju...
Rusza budowa kolejnego odcinka szlaku VIa Carpatia na Podkarpaciuartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa kolejnego odcinka szlaku VIa Carpatia na Podkarpaciu
Rozpoczyna się budowa ponad 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 między Krosnem i Miejscem Piastowym. Inwestycja jest realizowana w systemie Projektuj i buduj. Wartość kontraktu obejmującego budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej to 365 mln zł. Zakończenie prac jest planowane w III kwartale 2025 roku.
Rusza budowa drogi ekspresowej S19 Babica – Jawornikartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa drogi ekspresowej S19 Babica – Jawornik
Rozpoczyna się budowa ponad 11-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Babica – Jawornik. Kierowcy skorzystają z nowej trasy we wrześniu 2026 r. Inwestycja realizowana jest w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych.
Autostrada A2 ma już ponad 500 km długości! Ważny odcinek pod Warszawą gotowyartykuł
Pokaż artykuł
Autostrada A2 ma już ponad 500 km długości! Ważny odcinek pod Warszawą gotowy
Możemy zapomnieć o zatorach tworzących się w Kałuszynie. W czwartek 29 sierpnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) udostępniła kierowcom 8,5 km autostrady A2, od końca obwodnicy Mińska Mazowieckiego do węzła Groszki. To już drugi z trzech odcinków trasy pomiędzy Kałuszynem a Siedlcami. Ten koło Siedlec udostępniony został na początku miesiąca. Całą trasą, o łącznej długości 37,5 km, pojedziemy wiosną przyszłego roku.
Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację kolejnego odcinka szlaku Via Carpatiaartykuł
Pokaż artykuł
Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację kolejnego odcinka szlaku Via Carpatia
Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla drogi ekspresowej S19 Babica - Jawornik. Uzyskanie tej decyzji pozwoli na rozpoczęcie robót budowlanych. Inwestycja realizowana jest w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych.
 Rozwój inteligentnych sieci energetycznych w Polsce Wschodniej – kolejne umowy podpisaneartykuł
Pokaż artykuł
Rozwój inteligentnych sieci energetycznych w Polsce Wschodniej – kolejne umowy podpisane
Podpisano kolejne umowy o dofinansowanie inwestycji w rozwój inteligentnych sieci dystrybucji energii w Polsce Wschodniej. PGE Dystrybucja S.A. i Energa-Operator S.A. zrealizują projekty, które pozwolą na przyłączanie rozproszonych OZE do sieci, zapewnią stabilne dostawy energii do odbiorców, pomogą rozwijać zeromisyjny transport i przemysł. Łączna wartość umów to 687 mln zł, z czego 407 mln zł to dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.
Wiecha na budowie wielkiej fabryki Mercedes-Benz na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Wiecha na budowie wielkiej fabryki Mercedes-Benz na Dolnym Śląsku
Mercedes-Benz umacnia swoją obecność w Jaworze na Dolnym Śląsku. Po uruchomieniu fabryki silników i baterii koncern realizuje kolejny etap inwestycji: budowę zakładu produkującego elektryczne vany. Zawieszenie wiechy nad nową fabryką symbolizuje zakończenie kluczowego etapu prac i potwierdza, że Jawor staje się jednym z najważniejszych punktów na mapie nowoczesnej motoryzacji w Europie.
W poszukiwaniu inwestorówartykuł
Pokaż artykuł
W poszukiwaniu inwestorów
W ubiegłym tygodniu odbyły się targi nieruchomości komercyjnych EXPO REAL 2013. To obok targów w Can...
[Wrocław] Kup mieszkanie za ile chcesz. Wielka licytacja loftu!artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Kup mieszkanie za ile chcesz. Wielka licytacja loftu!
6 grudnia pod młotek idzie autentyczny wrocławski loft – zostanie sprzedany za tyle, ile gotowi będą...
[Łódź] Interaktywne muzeum strachu w Sukcesjiartykuł
Pokaż artykuł
[Łódź] Interaktywne muzeum strachu w Sukcesji
Podobno odwaga to umiejętność panowania nad strachem, a nie jego brak. Kto z nas umiałby myśleć racj...
Wrocław: Zielone Miasto – Hossanova zbuduje osiedle ogrodów z setkami mieszkań na Muchoborze Wielkim [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Zielone Miasto – Hossanova zbuduje osiedle ogrodów z setkami mieszkań na Muchoborze Wielkim [WIZUALIZACJE]
Warszawski deweloper zagospodaruje kilkuhektarowy, pofabryczny teren pomiędzy ulicami Gagarina a Kun...
[Poznań] Osiedle Nowych Kosmonautów w Poznaniu z pierwszą wiechąartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Osiedle Nowych Kosmonautów w Poznaniu z pierwszą wiechą
Na pierwszym z trzech budynków osiedla Nowych Kosmonautów na poznańskich Winogradach zawisła już wie...
ARYZTA rozbuduje swoją fabrykę pieczywa na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
ARYZTA rozbuduje swoją fabrykę pieczywa na Dolnym Śląsku
Już w marcu br. ARYZTA Polska rozpocznie proces rozbudowy swojej fabryki w Strzegomiu i instalacji n...
REKLAMA